ВИДИ ЗАМКІВ (БІГУНКІВ) ДЛЯ БЛИСКАВКИ

19.06.22

 

Бігунок відіграє ключову роль у функціональності всієї блискавки. Саме «собачка», рухаючись стрічкою, з'єднує або роз'єднує зубці. Виробники пропонують велику різноманітність видів, форм, розмірів та механізмів бігунків. Щоб орієнтуватися у представленому асортименті та вибрати якісну та підходящу фурнітуру потрібно розібратися в особливостях та відмінностях.

 

Особливості бігунків для блискавок

Насамперед види бігунків для блискавки визначаються типом самої блискавки. Для тракторних та спіральних, пластикових та металевих використовують різні види бігунків. Вони відрізняються за розміром, механізмом фіксації та за функціональним призначенням.

Розміри бігунків завжди відповідають розміру змійки. Цей розмір означає ширину з'єднаних ланок замку і вимірюється в міліметрах. Маркуються замки цифрами, що відповідають розміру. Виробники пропонують такі типи:

- № 2 – використовується для вшивання у вироби з тонкої тканини, а також для штанів та спідниць.

- № 3 – найпоширеніший розмір таємних блискавок.

- № 4 – також популярний під час пошиття штанів.

- № 4,5 – вшивають у джинсові вироби.

- №5 – найчастіше використовується для роз'ємних блискавок.

- №6 – блискавка «Баришівка».

- № 7 – блискавки для взуття, сумок та виробів зі шкіргалантереї.

- №8 – популярний розмір тракторних блискавок для верхнього одягу.

- № 10 – замки для туристичного та спортивного спорядження.

Крім розміру "собачки" відрізняються і "підошвою". Вона різна для спіральних, тракторних та металевих замків. Бігунок від тракторної блискавки не зможе застебнути спіральну та навпаки.

Також на «підошві» вказується необхідне маркування, що означає розмір бігунка, номер матриці верстата, на якому він був виготовлений і іноді літери, що позначають «собачки». Для підбору замочка важливим є саме розмір – він вказується згори, а знизу нанесений номер матриці, який не впливає на вибір.

Вгорі цифра "5" - це розмір бігунка, а внизу "Т2" - номер матриці.

Іноді зустрічається додаткове літерне маркування, яке означає:

- А – бігунок для нероз'ємної блискавки;

- В – для роз'ємної блискавки з одним бігунком;

- С – для двозамкової роз'ємної блискавки;

- D – для двозамкової блискавки з двома роз'ємами;

- Н - нероз'ємна змійка з двома бігунками;

- L - нероз'ємна з одним бігунком;

- X – нероз'ємна тракторна блискавка із двома замками.

Кожен вид бігунків випускають кілька форм і кольорів. Колір підбирають відповідно до блискавки або під відтінок тканини. Для надання речам особливості можна замінити стандартні слайдери на декоративні. Все це дає великі можливості для дизайнерів та конструкторів одягу.

Види механізмів фіксації бігунків

Для зручності експлуатації існує кілька типів механізмів бігунків:

- «Собачка-автомат» – внутрішній механізм надійно фіксує бігунок у будь-якому місці блискавки та запобігає мимовільному розстібанню. Такі замки зручні для взуття, штанів, суконь та інших виробів, де непередбачуване розстібання є неприпустимим.

- Бігунок-«напівавтомат» – має механізм схожий на «автомат», але тут фіксація проводиться вручну за допомогою опускання слайдера-стопора. Напівавтомати встановлюються на невеликі нероз'ємні блискавки, які вшивають в кишені одягу, приховані частини штанів і спідниць.

- галантерейний бігунок – випускається без фіксатора та вільно переміщається по всій довжині блискавки.

Види замків:

  • Автоматичний фіксатор (автомат) - всередині бігунка механізм, який закріплює зубці блискавки і не дозволяє їй розходитися за будь-якого становища язичка;
  • Механічний фіксатор (напівавтомат) - блискавки зі стопором, який закріплює зуби і не дає блискавки розходитися лише при опущеному положенні язичка;
  • Без фіксатора (галантерейний) - бігунок без механізму-автомата та стопора, вільний рух по блискавці без закріплення.

Велика різноманітність видів та розмірів бігунків для блискавок дозволяє рукоділкам, домашнім майстрам та великим виробникам знаходити відповідні екземпляри та дарувати речам функціональність, практичність та естетичний зовнішній вигляд.
 

Написати
в Viber